• 06/1-328-0530
 • iroda@nazaretiegyhaz.hu
  csütörtök, 24 május 2018 06:40

  Kubai repülőgép-katasztrófa

  Írta:
  Értékelés:
  (0 szavazat)

  A Kubai Egyházak Tanácsa közölte, hogy egy egyház 20 papja utazott a szerencsétlenül járt repülőgépen. Valamennyien a kelet-kubai názáreti egyház lelkipásztorai voltak - erősítette meg Maite Quesada, a tanács tagja. A csoport több napot töltött egy találkozón a fővárosban, és Holguín tartományba tartottak otthonukba, illetve állomáshelyükre, amikor a gép lezuhant.
  Fájó szívvel vettünk tudomást a tragédiáról. Imádkozzunk a veszteséget szenvedett családtagokért, a Názáretis testvéreinkért.

  Akiket elvesztettünk:

  1. Mirza Rodríguez Rondón y Juan Luis Vega Velázquez.

  2. Luis Manuel Rojas Pérez y Maricela Peña.

  3. Norma Suárez Niles y Jesús Manuel García Oberto.

  4. María Virgen Filandez Rojas y Rafael Vega Velázquez.

  5. Ronni Alain Pupo Pupo y Yurisel Milagros Miranda Mulet. (Kerületi NVM elnök)

  6. Eloy Ortiz Abad y Elva María Mosqueda Legrá.

  7. Juan Carlos Nogueras Leyva y Noelbis Hernández Guerrero.

  8. Gelover Martín Pérez Avalo y Yoneisi Cordovez Rodríguez (Lelkész és Kerületi pénztáros).

  9. Manuel David Aguilar Saavedra y María Salomé Sánchez Arévalo (Kerületi titkár).

  10. Grisell Filandes Clark y Lorenzo Boch Bring.

  A baleset következtében 8 gyermek maradt árván (7 fiú és 1 lány) mindegyik 7 és 15 év közötti.

  A Názáreti Egyház nagyon hálás mindazért az imatámogatásért, amit az utóbbi időben kapott a kubai tragikus esemény után. Természetes az Istent követő emberek számára, hogy ilyen időben mozgósítja őket a Szentlélek mások támogatására, segítésére. Köszönjük, hogy hallgattatok a Szentlélekre és válaszoltatok az elhívására.
  Az Amerikai Egyesült Államok bizonyos törvények miatt nem kaphat direkt támogatást a kubai helyzet segítésére. Ezért az USA-n kívül élő Keresztény testvéreink máris mindenben megpróbálnak segíteni, amiben csak tudnak azoknak, akiket lesújtott ez a katasztrófa.
  Bár az Amerikai Egyesült Államoknak nincs módja közvetlen támogatás nyújtására, tudatában van, hogy sokan szeretnének reagálni. Ha úgy érzed, szeretnél adakozni, kétféle módon teheted meg:
  1. Imádkozz továbbra is az érintettekért.
  2. A közösségvállalás jeléül azokkal a gyerekekkel, akik árvákká lettek, adakozz a Global Child Developement Fund (Globális Gyermek Fejlődési Alapnak) annak érdekében, hogy világszerte árva gyerekeket tudjanak segíteni. Adakozz a Názáreti Szeretetszolgálaton keresztül.

   

   

   

   

   

   

  Megjelent: 339 alkalommal Utoljára frissítve: csütörtök, 24 május 2018 07:20

  Názáreti Egyház

  A Názáreti Egyház egy nemzetközi protestáns egyház egy egyházvezetéssel. A Magyarországi Egyházkerület egyike a 463 egyházkerületnek. Az európai és ázsiai egyházkerületek az Eurázsiai Egyházrégió vezetése alá tartoznak.

  Friss

  2018. január 09.
  2016. január 16.
  2016. január 16.