csütörtök, 24 május 2018 06:40

Kubai repülőgép-katasztrófa

A Kubai Egyházak Tanácsa közölte, hogy egy egyház 20 papja utazott a szerencsétlenül járt repülőgépen. Valamennyien a kelet-kubai názáreti egyház lelkipásztorai voltak - erősítette meg Maite Quesada, a tanács tagja. A csoport több napot töltött egy találkozón a fővárosban, és Holguín tartományba tartottak otthonukba, illetve állomáshelyükre, amikor a gép lezuhant.
    Fájó szívvel vettünk tudomást a tragédiáról. Imádkozzunk a veszteséget szenvedett családtagokért, a Názáretis testvéreinkért.

Akiket elvesztettünk:

1. Mirza Rodríguez Rondón y Juan Luis Vega Velázquez.

2. Luis Manuel Rojas Pérez y Maricela Peña.

3. Norma Suárez Niles y Jesús Manuel García Oberto.

4. María Virgen Filandez Rojas y Rafael Vega Velázquez.

5. Ronni Alain Pupo Pupo y Yurisel Milagros Miranda Mulet. (Kerületi NVM elnök)

6. Eloy Ortiz Abad y Elva María Mosqueda Legrá.

7. Juan Carlos Nogueras Leyva y Noelbis Hernández Guerrero.

8. Gelover Martín Pérez Avalo y Yoneisi Cordovez Rodríguez (Lelkész és Kerületi pénztáros).

9. Manuel David Aguilar Saavedra y María Salomé Sánchez Arévalo (Kerületi titkár).

10. Grisell Filandes Clark y Lorenzo Boch Bring.

A baleset következtében 8 gyermek maradt árván (7 fiú és 1 lány) mindegyik 7 és 15 év közötti.

A Názáreti Egyház nagyon hálás mindazért az imatámogatásért, amit az utóbbi időben kapott a kubai tragikus esemény után. Természetes az Istent követő emberek számára, hogy ilyen időben mozgósítja őket a Szentlélek mások támogatására, segítésére. Köszönjük, hogy hallgattatok a Szentlélekre és válaszoltatok az elhívására.
    Az Amerikai Egyesült Államok bizonyos törvények miatt nem kaphat direkt támogatást a kubai helyzet segítésére. Ezért az USA-n kívül élő Keresztény testvéreink máris mindenben megpróbálnak segíteni, amiben csak tudnak azoknak, akiket lesújtott ez a katasztrófa.
    Bár az Amerikai Egyesült Államoknak nincs módja közvetlen támogatás nyújtására, tudatában van, hogy sokan szeretnének reagálni. Ha úgy érzed, szeretnél adakozni, kétféle módon teheted meg:
    1. Imádkozz továbbra is az érintettekért.
    2. A közösségvállalás jeléül azokkal a gyerekekkel, akik árvákká lettek, adakozz a Global Child Developement Fund (Globális Gyermek Fejlődési Alapnak) annak érdekében, hogy világszerte árva gyerekeket tudjanak segíteni. Adakozz a Názáreti Szeretetszolgálaton keresztül.

Egy indiai pásztor és a felesége megmentett egy elhagyatott gyermeket

Miközben Sulochana Singh épp látogatta Patiala észak-indiai nyomornegyedét, hogy segítsen a helyi elszegényedett szemétszedőknek, meglátott valamit, ami összetörte a szívét: egy kislány volt az egy kiságyban, akinek a szinte élettelen, csontsovány kis testét több ezer méh rajzotta körül.

kedd, 17 április 2018 19:30

A Könyvtáros

Tanítványképzéssel és lelkipásztori képzéssel kapcsolatos anyagokat meglehetősen nehéz lehet találni Afrika bizonyos részein. Ez különösen igaz azokon a területeken, ahol a Kereszténység nem a legelterjedtebb vallás. Amikor a Bibliának akár egy oldalának a birtoklása is bebörtönzéssel jár, akkor még nehezebb a Bibliához kommentárt találni.

„Magasabb célok a keresztény újságírásban"

Az Evangelical Press Association (Evangélikus Sajtó Egyesület) a Holiness Today-t második hellyel tüntette ki az „Év ügye” kategóriában egy gyűlésen a floridai Orlandóban április 6-án.

A Názáreti Egyház 126 vízszűrőt adományozott vidéki családoknak Nicaragua Somoto városában.

A víz szállítása előtt a helyi lelkészek tartottak egy áhítatot, amiben megköszönték Isten bőkezűségét és azok segítségét, akik ebben az akcióban részt vettek.

A repülőtéri biztonsági őr a Jézus filmért imádkozik

Érkezéskor a ghánai repülőtérre, megtaláltam a táskám és az egyik Jézus film felszerelést. Felraktam őket a futószalagra. Épp, hogy felraktam, jött egy biztonsági őr és megkérdezte, hogy mi van a táskában.

kedd, 17 április 2018 16:16

A Chuuk Názáreti gyülekezet

Chuuk Názáretisek egy új épületet avattak fel

Sok év elteltével a Mikronéziai Szövetségi Államokban élő Názáreti Gyülekezet, Chuuk szigetén lelt új otthonra. A Názáreti Chuuk gyülekezet tagjai 2017. november 19-én ünnepelték a 17. évfordulójukat.

kedd, 17 április 2018 16:01

Az új egyházrend

Az új egyházrend tartalmazza az Egyetemes Gyűlés változtatásait

A Názáreti Egyház 2017-2021 Egyházrendje 2017 december elsejével lépett életbe, és első alkalommal tekinthető hivatalosnak az Egyházrend elektronikus formája.

Billy Graham kezdeményezésére 1974-ben a svájci Lausanne-ban hívták életre a Lausanne-i Világevangelizációs Kongresszust, mely a legnagyobb nemzetközi felekezetközi evangéliumi missziós mozgalomnak tekinthető.

péntek, 03 február 2017 19:49

Migráció

Az Amerikai Egyesült Államok, és más világszervezetek menekültekkel kapcsolatban hozott döntéseinek fényében, a Názáreti Egyház Egyetemes Szuperintendeseinek a testülete arra ösztönzi a kormányokat, hogy olyan rendszert hozzanak létre, ami biztosítja, az arra jogosult menekültek számára az országukban maradást.

1. oldal / 2